20.4 C
Türkiye
Cuma, Haziran 14, 2024
spot_img

Arka Sıradaki Çocuk

Sınıfımızdaki arka sıralardan biri boştu. Şimdi oraya yeni bir çocuk oturuyor. Adı Ahmet, 9 yaşında (benim gibi). Ama biraz tuhaf biri. Hiç konuşmuyor, hiç gülmüyor, limonlu şekerleme bile sevmiyor (oysa ben bayılırım!). Onunla ilgili gerçekleri sonradan öğrendim. Ahmet hiç de tuhaf bir çocuk değilmiş. O bir mülteciymiş, savaştan kaçmış. Gerçek bir savaştan. Bombaların ve kötü insanların olduğu bir savaştan. En iyi arkadaşlarımla ona yardım etmeye karar verdik ve bir plan yaptık. Hem de harika bir plan!

Öğrencileri daha iyi anlayabilmek için bir çok tezler veya kitaplar okur, kişisel gelişim adına bir çok eğitimlere katılırız. Amaç, farklı yöntemler ve teknikler öğrenerek daha iyi bir öğretmen olmak.

İşte “Arka sıradaki çocuk” kitabında tüm bunları öğrencinin kendi ağzından yazılmış olarak bulacaksınız. Her ne kadar çocuk kitabı olarak kategorize edilse de, yetişkin olan öğretmenlerin arada bu tür kitapları okumaları öğrencileri anlayabilmeleri açısından oldukça faydalı olacaktır. Bu kitabı tek solukta bitirmek isteyeceksiniz. Kitapta kullanılan güçlü mizah dili ile keyifle okurken, ara ara farklı duyguları da deneyimleyeceksiniz.

Bu kitabı tüm Süper İyi Öğretmenlere tavsiye ediyoruz.

Şimdiden iyi okumalar…

Son Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

81TakipçilerTakip Et
spot_img

Son Yazılar