20.4 C
Türkiye
Cuma, Haziran 14, 2024
spot_img

Okul Danışmanları İçin Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma


Nokta atışı kitap tavsiyesi isteyen öğretmenlerimize tavsiye edeceğimiz kitap listesinin başında, “Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma” kitabı yer almaktadır. Kitapta sorunların uzun uzadıya alt nedenlerine inilmeden, şimdiki zamanda ve kısa sürede çözüme kavuşulabileceğinin mümkün olduğuna vurgu yapılmaktadır.

Temelinde “Neye odaklanırsan, onu görürsün,” olan, sorunlara değil çözümlere odaklanılması gerektiğini savunan, çözümün geçmişte değil şimdiki zamanda olduğunu vurgulayan, Çözüm Odaklı Yaklaşımı vaka örnekleri ile uygulamalı olarak açıklamaktadır.

İçeriğinde; Çözüm Odaklı Yaklaşımın kuramları açıklanarak, adım adım uygulamalı şekilde gerek bireysel, gerek grup veya sınıf danışmanlığı olsun sıkıntı yaşanan her durum için öğretmenlere farklı bakış açısı kazandıracak çözümler sunan paylaşımlar bulunmaktadır. Teorik bilginin ötesinde, yaşanmış uygulamaların anlatılması yaklaşımın anlaşılmasını oldukça kolaylaştırmaktadır. Örnek verilen uygulamalarda kendi yaşanmışlıklarınızdan örnekler görerek, doğru yaklaşım şekilleri hakkında fikir sahibi olacaksınız.

“Problemler önemsenmezse büyür, çözüm önemsenmezse kaybolur.”

Şimdiden iyi okumalar…

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

81TakipçilerTakip Et
spot_img

Son Yazılar